جمشیدی: بسکتبال ۳ نفره، مناسب بازیکنان ۵ نفره نیست

زمان درج: ۱۳۹۷/۲/۲۵ ۱۴:۲۸:۴۷ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

جمشیدی: بسکتبال ۳ نفره، مناسب بازیکنان ۵ نفره نیست

ملی پوش بسکتبال بعد از تجربه مسابقات سه نفره گفت: بسکتبال سه نفره مناسب بازیکنان پنج نفره نیست و اگر سرمایه گذاری بیشتر شود، جای پیشرفت زیادی دارد.

محمد جمشیدی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درباره آخرین وضعیت مصدومیت خود توضیح داد: کار‌های درمان و فیزیوتراپی را ادامه می‌دهم. به تدریج تمرین‌هایی مثل شوت نزدیک را هم شروع می‌کنم تا زمانی که آمادگی کامل را به دست آورم.

ملی پوش بسکتبال پنج نفره که در جریان مسابقات کاپ سه نفره آسیا دچار شکستگی دنده شد، افزود: پزشکان می‌گویند تا پایان این هفته می‌توانم به تمرینات بازگردم. البته هنوز نمی‌توان فشار زیادی وارد کرد.

او از تجربه بازی سه نفره گفت: اگر مصدوم نمی‌شدم، در کاپ آسیا نتیجه بهتری می‌گرفتیم. در ترکیب تیم سه نفره فقط چهار بازیکن وجود دارد و در صورت مصدومیت یک نفر، جای تعویض وجود نخواهد داشت. کسایی پور سرمربی تیم هم حساب ویژه‌ای باز کرده بود که به این تیم کمک کنم؛ اما بعد از آسیب دیدگی ام دست تیم خالی ماند.

جمشیدی با تاکید بر جداسازی بسکتبال سه نفره از پنج نفره ادامه داد: فدراسیون جهانی بسکتبال (فیبا) هم شعاری برای بسکتبال سه نفره دارد که این رشته عین بسکتبال پنج نفره است؛ اما همه چیز فرق دارد. به نظر من هم بسکتبال سه نفره مناسب بازیکنان پنج نفره نیست.

ملی پوش بسکتبال با اشاره به اینکه هیچ بازیکن ملی‌ای را در تیم‌های سه نفره ندیده است، گفت: در این رشته باید سرمایه گذاری بیشتری شود، چون خیلی سریع می‌توان پیشرفت کرد.

او در پاسخ به اینکه در صورت تفکیک از بازیکنان پنج نفره کسی حاضر به حضور تخصصی در بخش سه نفره می‌شود؟ افزود: با توجه به درآمدی که بازیکنان پنج نفره دارند، خیلی بعید است که از بین بازیکنان فعلی کسی حاضر به این کار شود، مگر اینکه سلیقه شخصی باشد.
Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت