بازی تدارکاتی با آسیایی‌ها بهتر از اروپایی‌هاست

زمان درج: ۱۳۹۷/۲/۲۵ ۱۱:۳۲:۰ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

بازی تدارکاتی با آسیایی‌ها بهتر از اروپایی‌هاست

به گزارش ایرنا، تیم ملی بسکتبال ایران خود را برای حضور در رقابت های انتخابی جام جهانی و بازی های آسیایی 2018 جاکارتا آماده می کند. این تیم قرار است اوایل خرداد ماه جاری راهی چین شود تا دو مسابقه تدارکاتی مقابل تیم ملی این کشور برگزار کند و سپس راهی ترکیه می شود تا در چند بازی تدارکاتی دیگر هم در این کشور به میدان برود.
حامد حدادی ستاره با تجربه تیم ملی بسکتبال ایران، پیشتر در گفت وگو با ایرنا ضمن انتقاد از برنامه های تدارکاتی تیم ملی گفته بود که بازی کردن با چین دیگر به درد ما نمی خورد و بهتر است فدراسیون با جذب اسپانسر، زمینه برگزاری بازی تدارکاتی با تیم های خوب اروپایی را فراهم کند. حدادی همچنین اعتقاد داشت که اردوی تیم ملی زود شروع شده و بهتر است به جای برگزاری اردوهای بلندمدت، تمرینات به صورت مقطعی برگزار شود.
ارسلان کاظمی دیگر بازیکن مطرح تیم ملی ایران اما دیدگاه متفاوتی با حدادی دارد.
فوروارد قدرتی تیم ملی بسکتبال امروز (سه شنبه) در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا که آیا با توجه به فاصله چند ماهه میان پایان لیگ برتر تا آغاز رقابت های تیم ملی در تیر ماه، آیا اردوهای تیم ملی در زمان مناسبی آغاز شده است؟ گفت: زود تمام شدن لیگ برتر نه تنها برای ما مشکل ساز نمی شود، بلکه خیلی هم خوب است. خوب بود که لیگ در پنج ماه برگزار شد زیرا مسابقاتی که فقط 9 تیم دارد، نباید بیشتر از این طول بکشد. اگر لیگ ایران مانند لیگ کشورهای اروپایی یا چین بود که تعداد تیم ها زیاد است و باید تیم ها در رقابت های دیگری هم شرکت کنند، ماجرا فرق می کرد. در لیگ ایران حتی همه تیم هایی که در لیگ برتر شرکت می کنند توان واقعی حضور در این رقابت ها را ندارند.
وی افزود: در سه سال گذشته که به لیگ ایران بازگشته ام فرصت تعطیلات (آف سیزن) نداشتم. تعطیلات برای ورزشکاران حرفه ای ضروری است. بازیکنان NBA هم 10 ماه بازی می کنند و 2 ماه فرصت استراحت دارند تا اگر دچار مصدومیت شده اند، به درمان خود بپردازند. بازیکنانی مانند حامد حدادی و صمد نیکخواه بهرامی که سال هاست برای تیم ملی بازی می کنند، شاید نزدیک به 10 سال بود که آف سیزن نداشتند.
فوروارد قدرتی تیم ملی بسکتبال ایران گفت: حدود 2 ماه پس از پایان لیگ، اردوهای تیم ملی شروع شده و فرصت کافی برای آماده سازی و برگزاری بازی های تدارکاتی داریم.
وی خاطرنشان کرد: درباره مسابقات تدارکاتی تیم ملی نظری ندارم اما به خاطر اینکه بازی های آسیایی را در پیش داریم، هر چقدر بتوانیم با تیم های آسیایی بازی کنیم بهتر است چون سبک بازی آسیایی ها با تیم هایی که در مسابقات جهانی با آنها روبرو می شویم فرق می کند. البته زیاد بودن تعداد بازی های تدارکاتی خوب است اما هر چقدر این مسابقات با تیم های آسیایی باشد بهتر است زیرا هدف اصلی امسال تیم ملی، قهرمانی در بازی های آسیایی است.
تیم ملی بسکتبال ایران در روزهای 8 و 11 تیر در رقابت های انتخابی جام جهانی 2019 به مصاف قطر و قزاقستان می رود، سپس از 27 مرداد باید در بازی های آسیایی به مصاف رقبای خود برود و چند روز پس از پایان این مسابقات کار خود را در مرحله بعدی انتخابی جام جهانی آغاز کند.Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت