فرقی نمیکند که ملی پوش باشی ،بازیکن، داور ویا مربی، گرد پیری گردی است برگُرده ات خواهد نشست

زمان درج: ۱۳۹۷/۲/۲۴ ۱۴:۳۸:۵۸ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

فرقی نمیکند که ملی پوش باشی ،بازیکن، داور ویا مربی، گرد پیری گردی است برگُرده ات خواهد نشست

در تب و تاب پایین و بالای بسکتبال و رفت و آمدهای آن ، مسیری است که بایست توسط همه طی شود و فرقی نمیکند که ملی پوش باشی ،بازیکن، داور ویا مربی، بالاخره گرد پیری گردی است که بر گرده آنها خواهد نشست و پای به عرصه پیشکسوتی خواهند گذاشت و طعم پیشکسوتی را خواهند چشید که این موضوع اجتناب ناپذیر است و شدنی.
 اما نسل های بعدی و یا نه نسل امروزی بسکتبالیها آیا پیشکسوتان را میشناسند؟ و به توانایی آنها چه در امروز و چه در دیروز اشراف دارند؟.
چندی پیش در سالن شیخ الاسلام ورزشگاه حیدر نیا در حین تمرین یکی از تیمهای تهرانی یکی از پیشکسوتان عزیز و ملی پوشان سالهای دور بسکتبال وارد سالن شد که متاسفانه تعداد اندکی از جوانان اورا میشناختند و به استقبالش رفتند و بقیه که با عدم شناخت مواجه بودند عکس العملی از خود نشان ندادند و در حال و هوای خود بودند اما موضوع اینجاست، ما در شناساندن و معرفی بزرگان نه چندان دور بسکتبالمان به نسل امروزی چقدر موفق بوده ایم؟ آیا توانسته ایم آنجور که شایسته ایشان است از پس این موضوع برآییم؟
.
بعضا وقتی به سالن آزادی برای تماشای بازی میرویم جایگاه پیشکسوتان توسط افرادی اشغال شده که بعضا از نزدیکان بازیکنان و مربیان بوده اند و پیشکسوتان در بین تماشاگران به تماشای بازی مشغولند که این موضوع باعث رنجش خاطر هر بیننده ای میگردد.
ما طی چندین سال اخیر در تکریم بزرگانمان موفق نبوده ایم و بعضا حتی فراموششان کردیم .
از این نباید گذشت که کارهایی طی چند سال اخیر انجام شده اعم از ملاقات پیشکسوتان و سر زدن به آنها اما این موضوع توسط خود پیشکسوتان انجام شده و نیروی بیرونی دیگری در تحقق این امر دخیل نبوده .
گروه تلگرامی خیرین بسکتبال که جدیدا در واتس آپ هم فعالیت خود را آغاز کرده یکی از کارهای خوبی بود که توسط خود پیشکسوتان راه اندازی شد که خوشبختانه رویکرد خیلی خوبی هم در پیش گرفته و عملا گره از کار خیلی ها را باز و بسکتبالیها را از حال هم خبردار کرده ، جا داره یه خسته نباشید و دست مریزاد به علی آقا شکوری عزیز و دوستان گرامیشان گفت که این باب را گذاشتند و ثابت کردند که بسکتبال خانواده نجیبی دارد، پیشکسوتانی دارد که شایسته تکریم و افتخارند .اما اینها کافی نیست و نیاز به کار بیشتر احساس میشود.
  • ایجاد ساز و کار مناسب در سایت فدراسیون بسکتبال در راستای معرفی پیشکسوتان.
  • تکریم ایشان در حین بازیهای لیگ
  • معرفی پیشکسوتان حاضر در سالن در حین مسابقات لیگ
  • برگزاری مسابقات پیشکسوتان در زمان و مکان مناسب مثلا قبل بازی لیگ و یا این قبیل کارها
اینها کارهای کوچکی است که هزینه ای هم در بر ندارد اما اثر بخشی بالایی را در برخواهد داشت، امیدواریم نسل امروز که وامدار نسل دیروز بسکتبال است در راستای تکریم پیشکسوتان قدم های موثر و قویتری بردارد.به امید آن روزها.
قدر آیینه بدانیم چو هست        نه در آن موقع که افتاد و شکست
 
جلیل یعقوب زاده
مربی بسکتبال

Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت