ستاره‌های آبی در تیم قرمز بسکتبال!

زمان درج: ۱۳۹۷/۲/۲۳ ۱۹:۱۴:۳۸ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

تیم ملی بسکتبال بزرگسالان با عنوان تیم قرمز نامگذاری شده است و چند ستاره استقلالی بسکتبال ناخواسته قرمز شده اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ تمرینات تیم ملی بسکتبال از دیروز با ترکیب کامل بازیکنان در سالن آزادی آغاز شد. تیم‌های ملی بسکتبال برای اولین بار به دو گروه قرمز و آبی تقسیم شده اند که ترکیب قرمز یا تیم حرفه‌ای زیر نظر مهران شاهین طبع به عنوان سرمربی آماده می‌شود و ترکیب آبی یا تیم توسعه‌ای بسکتبال زیر نظر فرزاد کوهیان به عنوان سرمربی قرار دارد.

با وجود این تقسیم مسئولیت ها، کادرفنی دو تیم اشتراکات زیادی دارند، هر دو مربی در کار فنی تیم دیگر هم دخیل هستند و کمک مربیان دو تیم هم به کار مشترک ادامه می‌دهند. کوهیان می‌گوید: "روزی هشت ساعت فقط سرپا هستم، این البته به جز سایر کارهای مربوط به تیم های ملی است. با این وجود، چون کار دو تیم یکسان است، اذیت نمی‌شویم."

مهران شاهین طبع هم در پاسخ به این صحبت‌ها که دایره کار تیم‌های ملی به عده‌ای محدود شده است، تاکید می‌کند: "اصلا این دو تیم را از هم جدا ندانید. بازیکنان تیم آبی هم عین سایر بازیکنان تیم ملی هستند. به همین دلیل نام آبی و قرمز را روی این تیم‌ها گذاشتیم تا حساسیت و تفکیکی نباشد."

آبی‌ها در ترکیب تیم قرمز

بازیکنان رشته‌های غیر فوتبالی به خصوص در زمان برگزاری دربی فوتبال، سوژه رسانه‌های فوتبالی شده اند. پیش از این تیم‌های ملی بسکتبال چین هم با نام قرمز و آبی تفکیک شده بودند و وقتی کادرفنی تیم ملی بسکتبال ایران تصمیم به همین کار گرفت، از همان ابتدا دو تیم پرطرفدار فوتبال پایتخت به ذهن می‌آمد.

ستاره‌های آبی در تیم قرمز بسکتبال!سه ستاره تیم ملی بسکتبال هم به شدت طرفدار استقلالند و بار‌ها این موضوع را نشان داده اند. حامد حدادی که مدتی قبل به اردوی تیم استقلال هم سر زد، بار‌ها در این باره صحبت کرده است.

صمد نیکخواه هم درباره عنوان "تیم قرمز" می‌گوید: "دقیقا نمی‌دانم در این تیم چه رنگی هستیم. رنگ انتخابی را می‌توان عوض کرد، ولی ما به هر حال آبی هستیم. "

همچنین بهنام یخچالی که در نوجوانی فوتبال بازی می‌کرد، تاکید می‌کند که واقعا استقلال را دوست دارد.

گویا سایر بازیکنان تیم ملی قرمز با رنگ انتخابی، همخوانی دارند و برای مثال اوشین ساهاکیان یکی دیگر از بازیکنان با تجربه تیم هم پیش از این گفته بود که در بین تیم‌های فوتبال، مسابقات پرسپولیس را دنبال می‌کند.

در هر حال عناوین قرمز و آبی در تیم ملی بسکتبال فقط جنبه تفریحی دارند و برای تفکیک دو تیم به کار می‌روند. بازیکنان تیم اصلی بسکتبال که پیش از این موفق به کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی نشده بودند، این روز‌ها با انگیزه مضاعف برای پر کردن جای خالی این مدال تمرین می‌کنند و در عین حال صعود دوباره به جام جهانی بسکتبال را در ذهن دارند.
Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت