نیکخواه بهرامی: بازی‌های آسیایی آخرین شانس من است/ ۵۰ بازیکن در اردوی تیم ملی هستند اما به اندازه آنها تیم باشگاهی نداریم

زمان درج: ۱۳۹۷/۲/۲۳ ۱۵:۲۱:۲۱ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

نیکخواه بهرامی: بازی‌های آسیایی آخرین شانس من است/ ۵۰ بازیکن در اردوی تیم ملی هستند اما به اندازه آنها تیم باشگاهی نداریم

کاپیتان تیم ملی بسکتبال گفت: بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا بسیار مهم و آخرین شانس خود من خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، صمد نیکخواه بهرامی در حاشیه تمرین بسکتبال اظهار داشت:‌ خوشبختانه بچه‌ها از بعد تمرین لیگ، تمرینات اختصاصی خودشان را داشته‌اند، چند بازیکن آسیب‌دیده داریم که به زودی برمی‌گردند و در حال حاضر زمان کافی برای مسابقات آینده داریم، مهمترین هدف ما بازی‌های آسیایی جاکارتا است چون در انتخابی جام جهانی صعودمان قطعی شده است، پس باید به فکر طلای آسیایی باشیم و روز به روز بهتر شویم. 

وی در پاسخ به این سؤال که چه زمانی تیم ملی به آن دوران طلایی خود بازمی‌گردد، گفت: الان شرایط طوری شده که کشورمان باید به دوران طلایی خود بازگردد،‌ یک زمانی ۱۶ تیم در لیگ بودند که ۷ تیم مدعی قهرمانی بودند، اما الان ۹ تیم داریم که فقط ۲، ۳ تیم  خوب بازی می‌کنند، بقیه چندان قدرتی ندارند، دو تیم نظامی داریم و دو تیم هم از گرگان، همه جای دنیا و در همه رشته‌ها این لیگ است که تیم ملی را قدرتمند می‌کند، در اردوهای تیم ملی ۵۰ بازیکن در تیم‌های ملی هستند اما به اندازه آنها تیم باشگاهی نداریم. 

کاپیتان تیم ملی بسکتبال در مورد وضعیت سالن عنوان کرد: شرایط ورزش ما طوری است که مدیران ورزشی کلاً به کارهای سخت‌افزاری علاقه ندارند و البته چون فکر می‌کنند مدت مدیریت‌شان کم است و اکثراً از امکانات قبلی استفاده می‌کنند. در تهران و شهرستان‌ها سالن‌هایی است که دراختیار بسکتبال قرار بگیرند، اما مدیران قبلی فدراسیون خیلی علاقمند نبودند، حالا سالن افراسیابی به بسکتبال رسیده و امیدوارم شرایط خوبی داشته باشیم.  ما باید بسکتبال را به خانواده‌ها ببریم و اسپانسرها را ترغیب کنیم که در این رشته سرمایه‌گذاری کنند. 

وی ادامه داد: با توجه به اختلاف‌هایی که داخل بسکتبال بوده، چندان شرایط جذب اسپانسر خوب نبود، اما الان یک مقدار بهتر شده و نمی‌توان توقع داشت در چهار پنج ماه جادوگری کنند. 

نیکخواه بهرامی در مورد اینکه برخی بازیکنان معتقدند حضور تیم ملی در اردوی تیم ملی خوب نیست، گفت:‌ ما باید روابط بین‌الملل‌مان را خوب کنیم، سالی دو سه بار به چین می‌رویم که فکر نمی‌کنم شرایط خوبی داشته باشد، بسکتبال چین قابل مقایسه با حتی تیم‌های درجه دو اروپا هم نیست، اگر بتوانیم با آنها محک بخوریم، خیلی به ما کمک خواهد کرد، در سال ۲۰۰۷ در اروپا و امریکا اردو داشتیم و بازی برگزار کردیم که همان باعث شد تیم ملی متحول شود، البته حضور در چین هم هم خوب است و هم بد. 

وی در مورد بازی‌های آسیایی و اینکه انتظار طلا از تیم ملی وجود دارد گفت: بازی‌های آسیایی رقابت‌های مهمی است، برای خود من آخرین شانس محسوب می‌شود و به همین دلیل انگیزه زیادی دارم، از سوی دیگر این رقابت‌ها برای همه ورزشکاران تأثیرگذار است چون هم می‌توانند پاداش بگیرند و هم مسائل مربوط به سربازی را تا حدودی حل کنند. در مجموع کار سختی است،‌اما امیدوارم با مدال طلا، بسکتبال و کاروان ایران را خوشحال کنیم. 

Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت