فکرِ نتیجه برای بسکتبال بانوان زود است

زمان درج: ۱۳۹۷/۱/۲۷ ۱۶:۴۳:۵۱ | اضافه به علاقه مندی ها | چاپ

فکرِ نتیجه برای بسکتبال بانوان زود است

ملی پوش تیم بسکتبال بانوان نفت آبادان گفت: واقعیات را باید قبول کنیم، هنوز خیلی با حریفان آسیایی فاصله داریم و برای فکر کردن به نتیجه زود است.

معصومه اسماعیل زاده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درباره تجربه حضور در مسابقات باشگاه‌های غرب آسیا که با دو شکست برای نفت تمام شد، توضیح داد: شناختی جزئی از حریفان داشتیم. البته می‌دانستیم که سطح مسابقات بالاست، شاید فقط تیم‌های منطقه غرب آسیا شرکت داشتند؛ اما این اولین تجربه ایرانی‌ها بود و زیاد مسابقات برون مرزی نداشتیم، به همین دلیل هم تا حدی غافلگیر شدیم.

وی افزود: در مقاطعی از مسابقه، بی تجربگی ما کاملا مشخص بود و همین که تجربه نداشتیم، باعث استرس بازیکنان شده بود. در حالی که تیم‌های حریف از بازیکنان خارجی سطح بالایی هم استفاده می‌کردند.

یک خارجی تیم اردنی را کنترل می‌کرد

فوروارد تیم نفت آبادان با اشاره به یک بازیکن خارجی در ترکیب نماینده اردن گفت: همه تیم را همان بازیکن خارجی کنترل می‌کرد و شاید سایر بازیکنان سطح آنچنانی نداشتند. البته بازیکنان خارجی همه تیم‌ها خوب بودند؛ اما بازیکن تیم اردن به چشم ما آمد، چون تنها کسی بود که گاهی واقعا نمی‌توانستیم مهار کنیم.

اسماعیل زاده با اشاره به سال‌ها تجربه حریفان در مسابقاتی مانند غرب آسیا تاکید کرد: ما نیاز به مسابقات بیشتری در این حد داریم. تیم‌های حریف هم از ابتدا این شرایط را نداشتند و چند سال حضورشان در چنین سطحی ادامه داشته است.

زمان بازی، فکر مشکلات قبلی نبودیم

ملی پوش نفت آبادان درباره تاثیر مشکلات قبل از اعزام در عملکرد تیم گفت: از نظر روحی و روانی در شروع کار کمی تاثیر داشت و تاخیر در اعزام تیم به محل برگزاری مسابقات هم باعث خستگی شد؛ اما وقتی به مسابقات رسیدیم، دیگر فکر این مسائل نبودیم و همه چیز را فراموش کردیم.

وی ادامه داد: چیزی که تیم‌های بانوان ما نیاز دارند، کار‌های فنی است. به هر حال تیم‌های دیگر در غرب آسیا از کمک مربیان آقا هم بهره می‌برند، البته نمی‌گویم که به خاطر مربی برنده شدند، بلکه سطح بسکتبال آن‌ها را از نظر فنی بالاتر برده اند.

هنوز فکر کردن به نتیجه زود است

واقعیات را باید در بسکتبال پنج نفره قبول کنیم، هنوز در این بخش خیلی مانده که به حریفان خود برسیم
اسماعیل زاده که عضو تیم ملی سه نفره اعزامی به کاپ آسیا است، درباره همراهی تیم ملی گفت: حریفان خود در آن مسابقات را در حد تماشای چند فیلم می‌شناسیم. تا زمانی که خودمان به آنجا نرفته ایم، نمی‌توان درباره عملکرد تیم اظهار نظر کرد. مسلما باید هر چه در توان داریم، در رقابت با تیم‌های آسیایی نشان می دهیم.

وی تاکید کرد: در مجموع برای ما هنوز خیلی زود است که فکر نتیجه در مسابقات برون مرزی باشیم، حتی برای مسابقات غرب آسیا هم زود بود و هنوز مانده که به سطح برخی تیم‌های حریف برسیم.

اسماعیل زاده ادامه داد: واقعیات را باید در بسکتبال پنج نفره قبول کنیم، هنوز در این بخش خیلی مانده که به حریفان خود برسیم، در حالی که برای بسکتبال سه نفره، بازیکنان تکنیکی خوبی داریم که آنقدر هم از این نظر عقب نیستیم. البته باید مسابقات تدارکاتی بیشتری برگزار کنیم تا به نتیجه برسیم.

عضو تیم بسکتبال سه نفره بانوان درباره تفکیک بازیکنان سه نفره با پنج نفره گفت: به نظرم کار خوبی است، همانطوری که در برخی کشور‌های دیگر بازیکنان سه نفره جدا از پنج نفره هستند، ما هم می‌توانیم با توجه به اینکه مسابقات سه نفره بیشتری در پیش داریم، این کار را انجام دهیم.
Share
عنوان
محتوا

نظرات کاربران (0)ما را از نظرات خود آگاه سازید:


 نام

 ایمیل

 وب سایت